Kafejnīca “URBAN CAFE”
Kanāltipa ēkas uzbūve ir interesants izaicinājums funkcionālai kafejnīcas plānošanai. Pirmā stāva telpas, izņemot gaiteni ēkas pagalma pusē uz otro stāvu, tiek izmantotas “Urban Sun” izveidei.
Pirmā stāva situācija pirms projekta sākšanas:
logi uz dienvidrietumiem;
ieeja no ielas puses;
šaura un garena telpa;
vidū pie garākās sienas atrodas kāpnes uz otro stāvu;
blakus kāpnēm atrodas šaura telpa;
papildu ieeja no sētas puses;
kolonna telpas vidū.
Galvenās prioritātes projektam ir izveidot ilglaicīgu interjeru, spēcīgu dizaina konceptu un funkcionālas pārvietošanās zonas gan apmeklētājiem, gan personālam.
Dizaina koncepts balstīts uz saules pielietajām telpām. Telpas dienvidrietumu puses logi gandrīz visas dienas garumā nodrošina saules gaismu. “Urban Sun” ir vieta, kur gaismai un tās siltumam patverties pilsētas vidē. Vieta, kur cilvēki tiek sasildīti. Netālu no ēkas atrodas biroju ēkas. Paveras lieliska iespēja nodrošināt pusdienas pauzi cilvēkiem, kuri darba dienas pavada vēsās telpās.
Krāsu paletes akcenta tonis Pantone Amber tiek galvenokārt izmantots krēslu dizainā. Kā saules ilustrētāji tie rada patīkami maigu kontrastu ar gaiši pelēkajiem betona toņiem. Galdos izmantotie materiāli ir stikls. Lai radītu gaisīguma sajūtu telpā un rotaļīgus gaismas atspīdumus.
Kafejnīca arī vilinās minimālisma cienītājus. Daudzo metālu detaļu gūzma tiek balansēta ar rāmu betonu . Ēdienkartes piedāvājums nav noslogots. Gan sviestmaizītēm, gan konditorejas izstrādājumiem ir interesanti vegāniski piedāvājumi, kam nav nepieciešami vairāki varianti. Dzērieni ir sagrupēti elementāri. Kokteiļu koncepti attaisno pāris izveidotās izvēles, jo ar to pilnīgi pietiek, lai uzmundrinātu kafejnīcas ciemiņus. Kā arī interjera koncentrētā tēma par saules siltumu pilsētā ir skaidra, vienkārša un “tīra”. Nekā lieka.
Tie viesi, kuri vēlas vairāk pabaudīt saules starus, izvēlas augsto bāra tipa leti pie lielajiem logiem. Apmeklētāji, kuri vēlas just tikai patīkamo siltumu, dosies tālāk telpā, kur atrodas trīs veidu atpūtas zonas. Liela grupa vai pāris vai vienatnē, katrs atradīs savu komfortablo vietiņu, kur apsēsties un baudīt “Urban Sun” gardumus un interjeru. Sēdvietu skaits kafejnīcā apmeklētājiem ir 37. Noslogotākā sezonā, piemēram, vasarā, tiks izvietoti gadiņi ārā, kafejnīcas priekšpusē.
Lielais apaļais konferenču galds telpas aizmugurē ilustrē sauli, kā planētu, kas satuvina cilvēkus un rada komfortablu vidi. Gaumīgā riņķveida lampa virs galda palīdzēs apmeklētājiem izklaidēties, neatkarīgi, vai tiks spēlētas galda spēles, vai studenti pildīs grupu projektus. Aicināts ir ikviens ar savām idejām.
Kafejnīcas lete izvietota tuvāk telpas sākumā, bet ne pie pašas ieejas. Tādējādi ļaujot apmeklētājiem ienākot aptvert telpu, tās interjeru un izkārtojumu. Lai bez steigas izdomātu, kādā virzienā doties. Letes tuvākajā stūrī virzienā no ieejas atrodas pasūtīšanas zona. Dzērienu/desertu ēdienkarte, kases reģistrs un saulains darbinieks, kurš gatavs pieņemt pasūtījumu.
Kafejnīcā ir divi darbinieki, kuri aiz letes apkalpo klientus. Viens pilda bārmeņa pienākumus un izsniedz desertus un citas uzkodas. Uzkodu displejs izvietots bārmenim viegli aizsniedzamā vietā. Savukārt, ja otram darbiniekam, kura galvenie uzdevumi ir kase un silto dzērienu gatavošana, nepieciešams piekļūt pie uzkodu displeja, tas arī ir viegli veicams. Kolēģi viens otru netraucē, apmainoties ar darba pienākumiem, ja tiek ievērots, ka maiņā tikai viens no darbiniekiem atbild par kasi. Tikpat ērti ir izvietota izlietne, kurai var viegli piekļūt gan no kafijas aparāta zonas, gan displeja zonas, gan bāra apkalpošanas zonas.
Pie sienas displejā izvietotie dzērieni un glāzes tiek funkcionāli lietotas, papildinot interjeru ar tādu minimālisma pamatvērtību, kā: dizainam ir jābūt ar nozīmi.
Personāla telpas, piemēram, tualete un atpūtas telpa, atrodas otrajā stāvā. Darbinieki var ērti tai piekļūt, jo izeja no apkalpošanas zonas atrodas netālu no kāpnēm uz otro stāvu. Savukārt apmeklētājiem tualetes telpa izvietota telpā pie kāpnēm.
Interjerā ir ieturētas līnijas: taisnas un ieliektas. Simbolizējot gan asos saules starus, gan ēnas, kas līkumo pāri objektiem. Kafejnīcas interjera dizains rada pilsētas vidi, kas pielieta ar saules siltumu. “Urban Sun” dizains atspoguļo gan urbānās, gan industriālas, gan minimālisma vērtības. Kopā radot plūstošu stilu sajaukumu.
Kad dosies uz “Urban Sun”, lai garšīga kafija un, lai saules silda vaigus!