Interjers un socializēšanās

Ne visi interjeri rada patīkamu un atbilstošu vidi, lai cilvēki varētu brīvi pavadīt kopā laiku, runāties, dziedāt, vakariņot, dejot utt. Kā radīt atmosfēru, kas ne vien fiziski, bet arī garīgi stimulēs mūsu vēlmi socializēties?

virtuves-interjera-dizains-socializesanas.jpg

Virtuve kā socializēšanās centrs.

Viena no populārākajām istabām mājās, kurās aicinām ciemiņus, ir dzīvojamās istabas. Arī virtuvēm ir liels potenciāls, lai pavadītu lielisku laiku ar draugiem, ģimeni, kolēģiem u.c. Ēdiena gatavošana, sarunu norises laikā, rada mājīgu sajūtu, mudina atmiņas par bērnības laikiem. Savukārt, kokteiļu miksēšanas triki un sacensības, var uzmundrināt publiku, un atraisīt patiesus smieklus.

virtuves-interjera-dizains-zonu-izvietojums.jpg

Zonu savienojums

Funkciju zonas jāizvieto tā, lai cilvēkiem ir viegli savstarpēji pārvietoties, sarunāties utt. Interjerā redzam 4 zonas. Aiz letes notiek ēdienu un dzērienu gatavošana. Galvenokārt mājas saimnieki darbosies šajā zonā, lai viegli pieskatītu apkārt notiekošo un varētu parūpēties par viesu labklājību. Trešā zona ir galveno sarunu veidošanai pie galda. Pie letes esošā zona veicina vidi, kurā cilvēki viegli var uzturēt sarunu gan ar pirmo , gan trešo zonu. Papildus zona ir vieta dejām un spēlēm. Pat ja ikdienā tas neliekas būtiski, tikšanās reizēs ar vairākiem cilvēkiem, tas radīs brīvības sajūtu, lai droši varētu pārvietoties, iepazīt telpu, pat jokoties un dejot.


Dienasgaismai pazūdot, noskaņa pārvēršas. Ar gaismekļiem varam panākt visdažādākos efektus. Piemēros redzamais interjers kļūst līdzīgs bāru un restorānu atmosfērai. Rodas intīma vide, kurā cilvēki nemanāmi tiek mudināti uz atvērtākām sarunām. Materiāli, apdares un furnitūra arī ir izvēlēta, lai radītu sajūtu, ka cilvēki atrodas publiskā vidē. Pamodina vēlmi sapucēties un iepazīt cilvēkus, piemēram, jaunos kolēģus vai dzīvesbiedra ģimeni.

Izvēloties siltākus gaismas avotus, atmosfēra kļūs mājīgāka. Var arī izvēlēties iet pa pretējo ceļu, un ierīkot gaismas kādā noteiktā krāsā, vai pat, kas izstaro dažādas krāsas. Tāds risinājums uzkurinās ballīti un liks aizmirst par pulksteņa laiku.

Pats galvenais veidojot socializēšanās vidi, atcerēties, ka cilvēkiem jāliek justies brīvi un nepiespiesti. Radīt iespēju izbaudīt savu laiku un gūt pozitīvas emocijas!

- Grēta

Previous
Previous

6 interjera dizaina padomi vannas istabai

Next
Next

Iepazīsimies