6 interjera dizaina padomi vannas istabai
Ja esat nolēmis pats iekārtot savu vannas istabu, ir lietas, kuras, iespējams, var likt apstāties, un ir nepieciešams padomāt pirms pieņemt pareizo lēmumu. Pastāstīšu par faktoriem, kuriem jāpievērš uzmanība, izvēloties materiālus, iekārtas u.c. lietas vannas istabā.
Vanna vai dušas kabīne?
Jāizvēlas, kas būtu piemērotāks ikdienā, taču nevajadzētu arī aizmirst par relaksācijas iespēju. Steidzīga ikdiena var likt domāt, ka Jums ir nepieciešama tikai duša, un relaksācijai vannā nav vieta un laika Jūsu dzīvē.
Vai varbūt tieši otrādi, Jūs uzskatāt, ka vanna var pildīt arī dušas funkcijas. Ir arī variants ievietot vannas istabā vannu ar stikla sienām un bīdāmajām durvīm. Ja telpas platība nav pietiekami liela, lai izvietotu, gan dušu, gan vannu atsevišķi, tad šāds variants ir viens no piemērotākajiem.
Brīvi stāvošas dizaina vannas pilnībā pārliecinoši piesaista skatienu un savaldzina izveidot mirkli atpūtai un relaksācijai.
Ūdens maisītāji un ūdens attīrīšana
Ūdens maisītājiem mūsdienās ir kļuvušas plašas iespējas. Atliek vien izvēlēties, kas pieskaņojas labāk interjeram un ir ērtāks Jums. Maisītāju iespējas vannas istabā:
· termostatiskais maisītājs;
· vienas sviras maisītājs;
· iebūvēts maisītājs;
· trīs bedrīšu maisītājs;
· maisītājs ar diviem rokturiem.
Ūdens filtru iegāde un ievietošana ūdens krānos un dušas klausulēs arī ir pamatota izvēle. Ūdenim ir nozīmīga ietekme uz ķermeni. Pirms izvēlēties ūdens maisītājus, jānoskaidro ūdens kvalitāte. Ķermenim ir tendence pierast pie dzīves apstākļiem. Ņemot vērā, ka katrā pilsētā ir citādāka ūdens kvalitāte, tas ķermeni var ietekmēt. Pati tam nepievērsu lieku uzmanību, līdz pieredzēju sekas. Mainot dzīvesvietu, kur ūdens tika attīrīts atdzelžošanas stacijā, uz vidi, kur ūdeni attīra ar hloru, ķermeni pārņēma karstuma viļņi, radās sausa āda un citas problēmas. Lai būtu iespēja pasargāt sevi no šādām pārmaiņām, ūdeni ieteicams filtrēt. Filtri tiek ievietoti gan ūdens maisītājos, gan dušas klausulēs, un regulē dzelzs, pH, kaļķa, hlora u.c. vielu līmeni ūdenī. Kā tiek vērtēta ūdens kvalitāte?
Tualetes pods + bidē?
Mūsu kultūrā jau vairākus gadus interjeros sāk parādīties bidē podi. Kā zinām, ne vienmēr lietas, kas ir pastāvējušas gadsimtiem ilgi, ir jāturpina kultivēt. Tomēr, ja vēl neesat izlēmis, nedaudz pastāstīšu ieskatu par pozitīvajiem aspektiem, izvēloties bidē.
Šādu lietu apspriešana daudziem var šķist pārāk sensitīvs un pat intīms temats, lai par to konsultētos. Protams, katrs izvērtē sevi. Kā esat ieradis un vai vēlaties ieviest pārmaiņas? Bidē podi ir praktiski ar ātru un efektīvu procesu un, protams, tie garantē higiēnu. Arī izvietojums telpā neaizņem daudz vietas, tādēļ kāpēc gan nē?
Apgaismojums vannas istabā
Apgaismojumam vannas istabā ir izšķirošs ne vien spilgtums un izvietojums, bet arī izturība pret mitrumu. Apgaismojuma IP ir svarīgs rādītājs drošībai vannas istabā. Izvēloties lampas, ir jāpievērš uzmanība vai lampu konstrukcijās neiekļūs putekļi, mitrums un ūdens pilieni. IP pirmais cipars atbild par skāriena jūtīgumu (t.sk. putekļi), otrais cipars atbild par mitruma izturību.
IP 0_ nav aizsardzība pret kontakta ar objektiem
IP 1_ nav aizsardzība pret kontakta ar objektiem > 50mm
IP 2_ aizsardzība pret kontakta ar objektiem > 12mm
IP 3_ aizsardzība pret kontakta ar objektiem > 2,5mm
IP 4_ aizsardzība pret kontakta ar objektiem > 1mm
IP 5_ pilnīga kontakta aizsardzība pret objektiem
IP 6_ pilnīga kontakta aizsardzība pret putekļiem
IP _0 nav aizsardzība pret kontakta ar ūdeni
IP _1 aizsardzība pret vertikāli krītošiem pilieniem
IP _2 aizsardzība pret krītošiem pilieniem 15° leņķī
IP _3 aizsardzība pret ūdens izsmidzināšanu līdz 60° leņķim
IP _4 aizsardzība pret ūdens šļakatām
IP _5 aizsardzība pret ūdens tecēšanu no teknes (6,3mm)
IP _6 aizsardzība pret spēcīgu ūdens spiedienu no teknes (12,5mm)
IP _7 aizsardzība pret spēcīgu ūdens spiedienu no teknes (6,3mm)
IP _8 aizsardzība pret nepārtrauktu atrašanos zem ūdens
IP _9K aizsardzība pret spēcīgu ūdens spiedienu no visiem leņķiem
Ja ievietosiet gaismekli pašā vannā vai dušas grīdā, tad izvēlieties gaismekli ar IP 67. Ja novietosiet dušas sienā vai uz sienas tieši pie vannas, tad IP 65. Ja gaismas objekts atradīsies tālāk, tad IP 44.
Kā labāk izvietot? Svarīgākās zonas ir vispārējā telpas gaisma, gaisma pie spoguļa, kas atrodas virs izlietnes un apgaismojums vannas vai/un dušas zonā. Ieteicams izvēlēties apgaismojumu ar regulējamiem gaismas stiprumiem, kas palīdzēs mainīt noskaņojumu un redzamību telpā.
Populārākās un modernākās apgaismojuma izvēles:
· griestos: iegremdētie gaismekļi;
· spoguļa zonā: spoguļos iebūvētas LED līnijas;
· vannas/ dušas zonā: iegremdētie gaismekļi un dekoratīvas LED līnijas.
Izvēloties apgaismojumu (īpašu uzmanību pievēršot spoguļa gaismai) jāņem vērā gaismas stiprums. Kosmētikas uzklāšanai apgaismojums ieteicams 4800K-5000K. Zemāka, piemēram, 2700K ir siltā gaisma, kas radīs maldīgu priekšstatu par kosmētikas uzklājuma vienmērību un krāsu toņiem.
Materiāli vannas istabā
Materiālu izvēlē ir jāiegaumē gan vides ietekme (piem., mitruma ietekme), gan drošība (berzes koeficients).
Flīzes ar mazu/zemu saķeri, kļūst nedrošas, ja ir mirtas vai slapjas, kas izraisa paslīdēšanu. Noteikti pie vannas jābūt paklājiņam gan drošībai, gan lai dotu iespēju pēdām apžūt. Otrs faktors, par ko jāpiedomā, izvēloties flīzes, ir COF koeficients. No 0,3 līdz 0,6 ir labs vērtējums saķerei. Vienkāršāk, protams, ir atcerēties, ka glancētas flīzes būs slidenākas nekā matētas.
Materiāli, kas ir mitruma izturīgi:
ūdensizturīgs saplāksnis;
laminēta apdare;
granīts;
stikla elementi, piemēram, stikla durvis;
mākslīgais akmens (var pielāgot jebkurā formā).
Krāsu bāzes un krāsas ieteicams izvēlēties uz lateksa bāzes, jo tāda tipa krāsām būs mazāks GOS (gaistošs organiskais savienojums). GOS ir ķīmiskas vielas, kurām ir augsts tvaika spiediens istabas temperatūrā. Labvēlīgi veselībai ir krāsas ar zemu vai nulles līmeni GOS.
Ventilācija vannas istabā
Pēc mazgāšanās nepieciešams pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no mitruma telpā, lai nerastos pelējums un nesabojātos apdares. Tāpēc ir jāparedz vieta ventilatoram. Ir nopērkami tādi, kas ir manuāli jāieslēdz un jāizslēdz, bet ir arī tādi, kas automātiski var ieslēgties ar sensoriem, nosakot mitruma līmeni. Tādi būtiski var ietekmēt Jūsu laiku steidzīgos rītos.
Lai izdodas vannas istabas veidošanā un pareizo materiālu un iekārtas iegādē!
- Grēta