Kā izveidot mājīgu interjeru savam mājoklim
Pirms lasiet, atcerieties, ka katram cilvēkam mājīguma sajūta rodas citādāk. Ja pēc raksta izlasīšanas, jutīsiet, ka lietas, par kurām rakstu, ir tās, kas jums rada siltuma sajūtu, varat padomus ieviest savā mājoklī.
Mājīguma sajūta var atšķirties no atrašanās vietas (reģiona), kultūras, bērnības utt. Ja varat atcerēties lietas, par kurām domājot, rodas patīkamas atmiņas, mēģiniet to iesaistīt savā vidē. Piemēram, veikalā redzēti koka krēsli, kas atgādina siltās vasaras ciemos pie vecmāmiņas. Iekļaujot minētos krēslus savā interjerā, izveidos emocionālu saikni ne vien ar krēsliem, bet arī ar visu apkārtējo vidi.
Telpu apdares materiāli / mēbeļu materiāli
Materiāls, kas pēc savas būtības rada siltuma sajūtu, ir koks. Vai tās būtu koka grīdas, mēbeles, akcenti, durvis, sienas, koka pinumi, sijas vai balsti, koka materiāls rada mājīgumu. Kas tās ir par iezīmēm, kas rada koku tik ‘’siltu’’? Kokam ir lieliska siltumvadītspēja. Tā virsma ātri sasilst, un siltums tur paliek. Koka mēbeles, apdares, detaļas utt. mājokli vai telpas padara omulīgas, komfortablas un labsirdīgas. Kokam, tāpat kā siltumvadītspēja, arī skaņas atstarošana, rada telpu emocionāli patīkamu. Tādas materiāla un apdares īpašības kā blīvums, cietums, mīkstums, slapjums, elastība, trauslums, temperatūra, lipīgums, eļļīgums, slidīgums un stiprums, būtiski ietekmē, kā cilvēks emocionāli jutīsies telpā.
Siltuma sajūtu radīs arī audumi, tapsētas mēbeles, pledi, aizkari, gultasveļa ar vairākiem spilveniem, arī dekoratīvie spilveni. Rakstaini, puķaini audumi. Audumi siltos toņos, pasteļa toņos, gaišos toņos. Protams, ir interjeri, kuri toņos ir ļoti tumši un tik, un tā cilvēki tur jūtas mājīgi. Pirmkārt, katra vēlmes ir citādākas, bet ir arī citi faktori, kas rada mājīgumu tādos interjeros.
Apgaismojums mājoklī
Viens no tādiem ir apgaismojums. Gaismas temperatūra, stiprumus un krišanas leņķis ir raksturlielumi, kas jāņem vērā, izvēloties apgaismojumu. Darba vidē spilgtas un balta toņa spuldzes palīdz ergonomiski veikt darba izpildi. Bet mājās nevajadzētu aizrauties ar tāda apgaismojuma izvietošanu, ja vēlaties radīt mājīgu un komfortablu vidi.
Zonas, kurās tās varat izvietot:
virtuvē virs darba virsmas,
vannas istabā,
pie rakstāmgalda,
un citās vietās, kur nepieciešama laba redzamība.
Zonās, kurās atpūšaties, relaksējieties un guļat, ideāli derēs siltā toņa spuldzes.
Regulējamas gaismas atvieglos spilgtuma vai toņu izmainīšanu. Tas radīs iespēja ērti izmainīt atmosfēru. Vēlos vakaros malkojot siltu tēju un skatoties ilgi gaidīto filmu pa TV, mājīgumu radīs zema spilgtuma apgaismojums siltā tonī. Piemēram, pie dīvāna stāvoša grīdas lampa. Gan jau arī zināt par spuldzītēm, ar kurām var izdekorēt telpas, kas rada patīkamu noskaņojumu.
Tomēr ne visos interjera dizaina stilos tādas iederas, un, iespējams, nav jūsu gaumē. Kā jau minēju, katras personas emocijas tiek ietekmētas citādāk. Ja spuldzītes liek jums sajusties mājīgi, tad uz priekšu! Ja nē, tad lampas ar zema spilgtuma silto gaismu derēs ideāli jūsu mājoklī.
Interjera dekorēšana
Ar dekorāciju palīdzību, var iegūt mājīgu atmosfēru telpās. Vienas no piemērotākajām dekorācijām:
grāmatas;
vāzes/ bļodas/ trauki;
augi/ ziedi/ sausie ziedi;
dekoratīvā apgaismojuma lampas;
sveces/ vīraki/ ēterisko eļļu difūzeri;
spilveni/segas/pledi;
gleznas/ ierāmētas fotogrāfijas.
Svarīgs ir arī dekorāciju izvietojums. Izvietojumu piemēri, lai veicinātu ideju rašanos.
DIY projekti mājoklim
Lieliska iespēja, lai personalizētu interjeru, ir izveidot ‘‘DO IT YOURSELF” projektus. Varianti ir daudz un dažādi. Galvenais atcerēties pieturēties pie kopējā interjera stila, bet atļaut sev radoši izpausties. Lai iegūtu idejas, ko izveidot, noskaties video ar DIY piemēriem.
Daži piemēri:
pašdarināti grāmatu vāki;
krāsotas formas uz sienām;
atsvaidzināt mēbeles;
pārstrādāt lietas, izveidojot jaunas mēbeles.
Mājīgi interjera stili
Atkarībā no tā, kas katram šķiet omulīgs un silts, ietekmē arī stila izvēli. Tomēr ir stili, kas dabiski, savu īpašību dēļ, ir mājīgi. Bohēmisks interjera dizains ir viens no spilgtākajiem piemēriem. Bezrūpīgais stils ar siltiem toņiem, koka materiāliem un pinumiem, ļauj justies komfortabli un nepiespiesti. Tā kā Bohēmijai nav stingri noteikumi, ir viegli interjeru personalizēt.