Virtuve skandināvu stilā

Projekta izveides process

Viena no svarīgākajām lietām ir izprast, ko tieši vēlaties. Skan vienkārši un pašsaprotami. Ielūkojoties dziļāk, tiek saprasts, ka īstenībā tieši sākuma posms ir visgrūtākais. Procesā tiek atklātas jaunas vēlmes un tiek izvērtētas prioritātes.

Populārākais un, manuprāt, efektīvākais veids kā nokļūt ‘uz viena viļņa’ ar interjera dizaineri, ir noskaņu kartes (angliski “moodboard”) izveide. Dokuments, kurā tiek atlasīti attēli un produkti ar iezīmēm, kas atspoguļosies jaunajā interjerā.

Pirms dizainers atlasa attēlus, jāveic konsultācija. Variet parādīt sevis atrastos interjeru attēlus, krāsu paleti, mēbeļu attēlus, kuri Jūs ir uzrunājuši. Izstāstīsiet par vēlamo stilu. Ja neesat pārliecināts, neuztraucieties, kopīgi ar dizainera palīdzību tiksiet pie vēlamā dizaina. Izstāstīsiet par savu ikdienu, par to, kas notiks šajā telpā, par to, kā vēlaties justies konkrētajā istabā. Tādā veidā dizainers sapratīs, kāds telpas plānojums Jums būs vispiemērotākais (par to sīkāk nākamajos posmos). Kā arī izstāstīsiet savas budžeta iespējas, cik esat gatavs atvēlēt projekta izstrādei, cik mēbelēm un remontam.

Kad ideja ir saprasta, dizainers veido noskaņu karti. Tajā var tikt iekļautas krāsas, interjera attēli, materiāli, mēbeles, piezīmes, arī, piemēram, bildes, kas ataino vēlamo noskaņu.

Saņemot šo dokumentu, pārrunāsiet, vai tiešām dizainera redzējums sakrīt ar Jūsējo. Variet sarunā atrisināt radušos jautājumus.

scandinavian kitchen moodboard.png

Punkti, kuri jāpārrunā:

  • toņi;

  • materiāli;

  • mēbeļu dizains;

  • gaismekļi.

Tālāk jāsaprot par pašu mēbeļu/ gaismekļu izvietojumu, idejiski paturot prātā kādi varētu būt materiāli un mēbeles. Ja Jums ir pieejams ekspluatācijas plāns, parādiet dokumentu dizaineram. Ja nav, tad nepieciešams telpu nomērīt un piefiksēt īpašās iezīmes, piemēram, kur atrodas logi, radiatori, ventilācijas izvads u.c.

Interjera dizainers izveido telpas plānu idejiski. Dokumenta nosaukums ir funkcionālais plāns. Galvenais ir uztvert izmērus un kur kas atradīsies. Ar izmēriem, domāju, gan mēbeļu platumus, garumus, dziļumus, gan attālumus starp objektiem. Izmēri ir svarīgi, lai radītu efektīvu un ergonomisku interjeru.

Galvenie punkti:

  • sēdvietu skaits;

  • kustības plūsma;

  • funkciju plūsma;

  • apgaismojuma izvietojums.

Nākamajos posmos tiek rasēti telpu plāni, griezumi, mēbeles un atlasītas krāsas, mēbeles un materiāli, ko reāli var pasūtīt. Mēbeļu atlases dokumentācija var izskatīties piemēram šādi.

Attēlā redzama neliela daļa no mēbeļu, materiālu u.c. saraksta.

Izskatiet kopīgi ar dizaineri izvēlētās mēbeles, nolemiet prioritātes. Ja vēlaties dārgāka materiāla krēslu, izsveriet, ko varat izvēlieties par izdevīgākām cenām. Tādējādi nemainot budžetu. Tas, protams, ir tikai viens no piemēriem. Kopumā šis posms var aizņemt laiku, lai iepazītos ar materiāliem, apdarēm, toņiem un mēbelēm, kas reāli būs interjerā.

Lai pilnībā vizuāli novērtētu, kā izskatīsies dizains, dizainers var veidot skices, precīzākas kolāža, vai, viens no mūsdienu populārākajiem pakalpojumiem, 3D vizualizācijas.

Vizualizācijās ir attēloti reālie materiāli, krāsas, mēbeļu novietojums, gaismas. Viens no pateicīgākajiem plusiem, veidojot vizualizāciju, var izvērtēt, kā telpa izskatīsies dienasgaismā, ņemot vērā logu izmērus un novietojumu. Tiek izstrādāts precīzs telpas noskaņojums. Ja nepieciešama vizuāla palīdzība, tad 3D vizualizācijas ir lielisks risinājums.

Beidzot esam tikuši iesākuma un pamata posmiem. Ideja ir, plānojumi ir, mēbeļu saraksts ir. Tagad jāsāk remontēt. Veiksmi!

Previous
Previous

Art Deco iedvesmota virtuve

Next
Next

Darbs attālināti / darbs mājās